Szturman i Lubawa

Porozumienie ma na celu wsparcie działań statutowych i szczytnych celów Fundacji Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych Szturman. Fundacja organizuje pomoc socjalną i prawną znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej lub materialnej żołnierzom i funkcjonariuszom uczestniczącym w misjach poza granicami kraju oraz wykonujących zadania na terenie kraju. Fundacja wspiera rodziny poległych w trakcie wykonywania zadań żołnierzy i funkcjonariuszy, kultywuje pamięć o ich zaangażowaniu i postawie, a także najlepsze tradycje związane ze służbą polskich żołnierzy i operatorów. Inne zadania to upowszechnianie wiedzy i umiejętności na rzecz obronności państwa, a także krzewienie wiedzy i umiejętności na rzecz ratownictwa i ochrony ludności.

Członkowie Fundacji będą służyli spółce Lubawa SA profesjonalnymi konsultacjami w zakresie rozwoju produktów i oceny ich przydatności w codziennej służbie na rzecz bezpieczeństwa polskich żołnierzy oraz operatorów sił specjalnych i antyterrorystycznych.

Po uroczystości podpisania porozumienia i prezentacji zgromadzonym misji i profilu spółki Lubawa SA członkowie Fundacji zaproponowali zgromadzonym gościom pokaz szkolenia na strzelnicy z wykorzystaniem pistoletów wojskowych, pistoletów maszynowych i karabinków szturmowych. Goście mogli sprawdzić wiedzę na temat strzelania i bezpieczeństwa w trakcje szkolenia oraz swoje umiejętności strzeleckie w praktycznym strzelaniu do tarcz.

Wyniki strzelania były zaskakująco dobre.

Kontakt

tel.: +48 62 737 5777
fax: +48 62 737 5708
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lubawa S.A. ul. Staroprzygodzka 117, 63-400 Ostrów Wielkopolski, NIP 744-00-04-276, REGON 510349127, KRS 0000065741, Prowadzony przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto I Wilda W Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy wynosi 21 854 000 zł. i został w całości opłacony