Balistyka – najnowocześniejsze technologie

Rozwijaniem nowoczesnych technologii balistycznych i ich zastosowań oraz wdrożeniem produkcji w Lubawa SA zajmie się kolejny nowy pracownik spółki.

Kierownikiem działu osłon balistycznych w firmie został inżynier Artur Głogoza. Rozbudowa pionu badań, rozwoju i wdrażania nowych technologii to element strategii Lubawy SA a w konsekwencji sposób na zwiększenie obrotów oraz zysków dzięki nowatorskim produktom.

Artur Głogoza jest absolwentem wydziału mechanicznego Politechniki Poznańskiej. Przez cztery lata pracował jako konstruktor zabudów specjalnych oraz pojazdów opancerzonych w jednej z najważniejszych na polskim rynku firm specjalizujących się w takich projektach oraz seryjnej produkcji pojazdów dla sił zbrojnych i organizacji zajmujących się bezpieczeństwem - firma ta sprzedaje swoje produkty w kraju i z wielkim powodzeniem poza granicami Polski.

Moje zadania w Lubawie to przede wszystkim nadzorowanie rozwoju produktów balistycznych, poszerzenie asortymentu o płyty kuloodporne wprowadzając nowatorskie rozwiązania - twierdzi Głogowa - poza tym z pewnością wyzwania związane z oczekiwaniami klientów w kraju i na rynkach światowych. W tym zadaniu będę ściśle współpracował z działem handlowym – dodaje.

Jednym z istotnych zadań działu osłon balistycznych będzie wdrożenie i uruchomienie produkcji balistyki z węglików krzemu, które ma wzmocnić ofertę Lubawy SA. Spółka stara się o dotację z funduszy Unii Europejskiej na ten projekt. Wprowadzenie na polski rynek ceramiki SiC to kolejne nowoczesne rozwiązanie technologiczne dla ochrony życia i zdrowia, które Lubawa wprowadza do produkcji, po wdrożeniu technologii oraz rozpoczęciu produkcji kuloodpornych płyt balistycznych z polietylenu. Wytrzymałość ceramiki z węglików krzemu porównać można jedynie do diamentu, a o odporności niech świadczy zastosowanie powłok z tego typu ceramiki w osłonach termicznych promów kosmicznych. Lubawa to nowoczesne technologie. Dział osłon balistycznych to wypełnianie naszej strategii i korekta pozycjonowania spółki – komentuje nowe nominacje prezes spółki Lubawa SA Piotr Ostaszewski.

  • Utworzono .

Kontakt

tel.: +48 62 737 5777
fax: +48 62 737 5708
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lubawa S.A. ul. Staroprzygodzka 117, 63-400 Ostrów Wielkopolski, NIP 744-00-04-276, REGON 510349127, KRS 0000065741, Prowadzony przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto I Wilda W Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy wynosi 21 854 000 zł. i został w całości opłacony