Skip to main content

ZESTAW OCZYSZCZANIA TERENU ZOT

Zestaw oczyszczania terenu to kompletne rozwiązanie przeznaczone do wykonywania zadań inżynieryjnych polegających na rozminowaniu, oczyszczaniu terenu z przedmiotów niebezpiecznych (np. min ppanc., ppiech., subamunicji – min oraz granatów kasetowych), jak również różnego rodzaju granatów i amunicji. Kompletacja ZOT umożliwia organizację pracy dla szczebla drużyny, zespołu saperów. ZOT stanowi uniwersalny, w pełni modułowy zestaw przystosowany do współczesnego pola walki oraz zabezpieczenia działań po zakończeniu działań zbrojnych.

ZOT przystosowany jest do eksploatacji w ciągu całego roku w temperaturze otoczenia od –30ºC do +50ºC w warunkach polowych, w dzień i w nocy oraz przy względnej wilgotności powietrza zwiększonej do 100%. Może być użytkowany w terenie skażonym przez żołnierzy ubranych w indywidualne środki ochrony przed skażeniami.

ZOT jest zestawem w pełni kompatybilnym z zestawem ZMR.

ZOT jako modułowy zestaw może również być w części użytkowany przez policyjne patrole pirotechniczne lub straż pożarną do wydzielenia stref bezpieczeństwa po zgłoszeniu odkrycia, odnalezienia materiałów niebezpiecznych, środków bojowych lub ich elementów pochodzenia wojskowego.

Tabliczki ostrzegawcze wchodzące w ukompletowanie ZOT są zgodne z Dz.U. Nr 125 poz.1048 oraz standardem IMAS.
Pełna kompletacja zestawu oczyszczania terenu wygląda następująco:
NazwaIlość
Kamizelka KPL (kamizelka przeciwminowa lekka)*
4
Lekki kombinezon dla sapera (SZERSZEŃ)*
2
Detektor metalu (Vallon VMC4)*
4
Macka minerska
4
Moduł kotwiczki
4
Kotwiczka tworzywowa
8
Trójnóg
2
Moduł oznakowania
4
Tyczka 3 m (słupek 6szt. grot 2 szt. chorągiewka 2 szt.)
2
Linka paracord (300 m)
1
Moduł Taśmy mierniczej 100 m
2
Moduł Taśmy mierniczej 20 m
4
Tabliczka ostrzegawcza (UWAGA MINY)
10
Tabliczka ostrzegawcza (UWAGA UXO)
10
Światło chemiczne (czerwone)
20
Światło chemiczne (zielone)
20
Słupek z grotem (z modułu ZOP)
12
*Ilość w opcji (wg. zapotrzebowania zamawiającego)

Materiały do pobrania

ZESTAW OCZYSZCZANIA TERENU ZOT to jeden z produktów w kategorii SPRZĘT DO ROZMINOWYWANIA I EOD . Pełna specyfikacja oraz pozostałe produkty w tej kategorii dostępne są pod poniższymi odnośnikami.

Naszym klientom i interesantom zapewniamy szybką i sprawną obsługę. W przypadku pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt

tel.: +48 62 737 5777
fax: +48 62 737 5708
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lubawa S.A. ul. Staroprzygodzka 117, 63-400 Ostrów Wielkopolski, NIP 744-00-04-276, REGON 510349127, KRS 0000065741, Prowadzony przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto I Wilda W Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy wynosi 30.054.000 zł i został w całości opłacony, BDO 000010404