Synergia Grupy Lubawa

Większościowym udziałowcem Grupy Lubawa będzie Stanisław Litwin. Lubawa SA od 1996 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie a jej wartość systematycznie rośnie. Od marca spółka będzie notowana w ramach WIG80, w trzecim w kolejności indeksie największych i najważniejszych spółek giełdowych - po WIG20 i WIG40. Proces przyłączenia spółek spotkał się z doskonałym przyjęciem przez inwestorów giełdowych. Akcje spółki podrożały o kilkadziesiąt procent a obrót walorami Lubawy wzrósł kilkakrotnie. Inwestorzy widzą w rozwoju spółki perspektywy dobrych zysków i ekspansji rynkowej. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Lubawy SA 15 lutego 2011 zatwierdziło emisję akcji skierowanych do Stanisława Litwina w ramach przejęcia firm Miranda i Effect- System. Tegoroczne łączne obroty kupowanych firm są szacowane na blisko 130 mln zł i ponad 12 mln zł zysku. Zawarto także umowę o zakupie przez Lubawę spółki Litex, która wykazuje obroty roczne rzędu 70 mln zł i zysk w wysokości 8 mln zł.

Sama Lubawa SA skorygowała wyniki na rok 2011. Zarząd przewiduje, że spółka zarobi na czysto 5 mln zł przy przychodach wynoszących 50 mln złotych. W związku z tym po połączeniu powstanie grupa o rocznych sumarycznych obrotach szacowanych na 250 mln zł i 25 mln zł zysku oraz zatrudnieniu w granicach 1400 osób. Po sfinalizowaniu procesu przejęcia spółek Grupa Lubawa będzie funkcjonować w ramach wewnętrznej synergii korzystając z potencjału produkcyjnego, zasobów, technologii a także posiadanych zdolności handlowych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, które obecnie oceniane na ponad 50 rynków światowych, gdzie obecne są produkty spółek, które utworzą Grupę Lubawa. Litex jest największą polską firmą specjalizująca się w produkcji i dystrybucji banerów reklamowych, parasoli i mebli ogrodowych, flag i nośników reklamy. Spółka Effect-System SA produkuje nośniki i formy reklamy, duże parasole reklamowe, namioty, flagi, banery, obrusy i inne produkty dla eksponowania logotypu, znaków graficznych i haseł reklamowych.

Miranda zaś jest producentem zaawansowanych technologicznie tkanin oraz dzianin poliestrowych, poliamidowych i mieszanych, a także wyrobów na rzecz bezpieczeństwa w postaci wielozakresowych pokryć maskujących typu Berberys. Spółka dysponuje pełnym cyklem produkcyjnym zlokalizowanym w siedzibie firmy w Turku. Miesięcznie Miranda produkuje około 1,5 - 2 mln metrów bieżących tkanin i dzianin. Spółka posiada własne laboratoria do opracowywania nowych wyrobów i kontroli jakości produkowanych tkanin. Potencjał badawczy i technologiczny spółki oraz synergia z pozostałymi podmiotami w Grupie Lubawa daje pewność systematycznego rozwoju produktów, rynków i sprzedaży. Lubawa SA produkuje kamizelki kuloodporne, namioty pneumatyczne i tradycyjne, sprzęt bezpieczeństwa i BHP, panele balistyczne, opancerzenie, sprzęt na potrzeby straży pożarnej i służb ratowniczych a także wyroby reklamowe oraz tkaniny powlekane.

Kontakt

tel.: +48 62 737 5777
fax: +48 62 737 5708
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lubawa S.A. ul. Staroprzygodzka 117, 63-400 Ostrów Wielkopolski, NIP 744-00-04-276, REGON 510349127, KRS 0000065741, Prowadzony przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto I Wilda W Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy wynosi 21 854 000 zł. i został w całości opłacony