Kombinezony do pracy i akcji ratowniczych

Nowoczesne i funkcjonalne kombinezony oraz wyspecjalizowana odzież ochronna ma zastosowanie w coraz to nowych dziedzinach życia oraz wypadkach likwidacji lub zapobiegania stanach kryzysowym, a także sytuacjom zagrożenia bezpieczeństwa publicznego.

Dzięki stosowanym rozwiązaniom i technologiom działania służb ratowniczych są skuteczne, życie i zdrowie obywateli lepiej chronione a ich mienie bezpieczniejsze. Przedsiębiorcy zaś mogą oferować swoim klientom tańsze i lepsze wyroby, które ich pracownicy produkują w trudnych lub granicznych warunkach w pełni świadomi, że są należycie chronieni i nie narażają własnego zdrowia. Technologia tkanin powlekanych i wyrobów powstających z wielowarstwowych materiałów o właściwościach izolujących to jedna ze specjalności firmy Lubawa SA z Grudziądza. W Polsce nie brakuje świetnie wyszkolonych ratowników i oddanych ochotników, którzy z narażeniem własnego zdrowia i życia niosą pomoc poszkodowanym. Kataklizmy naturalne, wypadki i awarie techniczne doświadczają nas z mniejszą lub większą regularnością. Do obowiązków państwa i jego służb należy też sumiennie przygotowywać się do nieprzewidywalnego: ataku terrorystycznego, masowego kataklizmu, awarii na wielką skalę. Odpowiedzialne służby z poświęceniem podnoszą swoje zdolności organizacyjne i techniczne. Jednym z przypadków, gdzie obserwowaliśmy zdolności operacyjne służb kryzysowych, była tegoroczna katastrofalna powódź. Innym, który dotknął naszych europejskich sąsiadów, to skażenie niebezpiecznym szlamem poprzemysłowym wielkich połaci zachodnich Węgier. W obu tych przypadkach jednym z podstawowych elementów bezpieczeństwa osobistego ratowników i wolontariuszy, a w konsekwencji także powodzenia akcji, były kombinezony ochronne: gazo- i wodoszczelne w różnych konfiguracjach. Przynajmniej w Polsce zabrakło ich dla wszystkich niosących pomoc powodzianom i ratujących ich dobytek. Wnioski będące skutkiem analizy okresu powodzi i następnie usuwania jej skutków mówią jednoznacznie, że sprzęt i wyposażenie powinno być rozmieszczone regularnie na terenie całego kraju z uwzględnieniem regionów szczególnie narażonych na kataklizmy. Poza tym sprzętu powinno być więcej oraz powinien znajdować się w dyspozycji wszystkich jednostek organizacyjnych, zarówno regularnych, jak i ochotniczych a także w dyspozycji samorządów i gmin. Tym bardziej, że dostępność takiego wyposażenia, zarówno pod względem asortymentu, ale także cen jednostkowych, głownie dzięki zmniejszeniu kosztów i rozwoju technologii, jest duża i powszechna.

Spółka Lubawa od lat oferuje całą gamę kombinezonów i ubrań ochronnych na takie okazje, od prostych, ale funkcjonalnych ubrań ochronnych, poprzez kombinezony do pracy w wodzie aż po specjalistyczne i wysublimowane technologicznie zestawy do pracy w terenie skażonym gazami i substancjami niebezpiecznymi. Tegoroczne doświadczenia powodziowe skłoniły firmę do ponownego wprowadzenia do oferty nowych i odnowionych wzorów wałów przeciwpowodziowych przenośnych i do wielokrotnego użycia a także pontonów pneumatycznych.

Poza zastosowaniami ratowniczymi i interwencyjnymi specjalistyczne kombinezony i ubrania produkowane w Lubawie są wykorzystywane do pracy w warunkach szczególnych i niebezpiecznych, gdzie pracownicy stykają się z na co dzień z wodą, parą wodną, ściekami przemysłowymi i takimi substancjami, jak roztworami soli, wodą utlenioną, amoniakiem, rozcieńczonymi kwasami, zasadami, alkoholami, środkami ochrony roślin i nawozami, detergentami, siarkowodorem i dziesiątkami innych niebezpiecznych związków chemicznych i substancji.

Zdecydowana większość rozwiązań to technologie opracowane na bazie doświadczeń Lubawa SA z produkcji, obróbka i wykorzystania wielowarstwowych materiałów powlekanych o właściwościach izolujących, gazoszczelnych, wodoszczelnych i odpornych na działanie substancji aktywnych. Spółka wytwarza je na podstawie własnych technologii, które doskonali korzystając z doświadczeń wieloletnich użytkowników swoich wyrobów. Obserwacja rynku, analiza wyników badań wyrobów eksploatowanych w najprzeróżniejszych warunkach sprawia, że technologowie i konstruktorzy Lubawy maja odpowiednią ilość danych do doskonalenia rozwiązań i wprowadzania sugestii odbiorców. Tragiczne powodzie w Polsce, kataklizm na Węgrzech oraz cykl ćwiczeń krajowych służb kryzysowych przyniosły kolejne wnioski i spostrzeżenia, które są już stosowane w najnowszych projektach spółki.

  • Utworzono .

Kontakt

tel.: +48 62 737 5777
fax: +48 62 737 5708
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lubawa S.A. ul. Staroprzygodzka 117, 63-400 Ostrów Wielkopolski, NIP 744-00-04-276, REGON 510349127, KRS 0000065741, Prowadzony przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto I Wilda W Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy wynosi 21 854 000 zł. i został w całości opłacony