2011

Reccony dla sił specjalnych dostarczone

W grudniu 2011 spółka Lubawa zakończyła dostawy ponad 1000 kompletów modułowych kamizelek kuloodpornych KWS09 wersja RECCON do Jednostki Wojskowej NIL z Krakowa, odpowiadającej za wsparcie dowodzenia i zabezpieczenie Wojsk Specjalnych.

Czytaj dalej

Grupa Lubawa w miesięczniku ARMIA

W numerze październikowym miesięcznika ARMIA ukazał się materiał poświęcony Grupie Lubawa w kontekście prezentacji spółek Grupy podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Czytaj dalej

Prezentacja dla strażaków na Śląsku

Lubawa SA zaprezentowała swoja ofertę sprzętu ratowniczego i pracy w trudnych warunkach śląskim strażakom. Wystawę i p[okaz zorganizowano w Świętochłowicach z pomocą wydziału zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta Świętochłowice.

Czytaj dalej

Lubawa SA w klubie GORE-TEX®

Spółka Lubawa SA wypełniła wysokie standardy produkcyjne niezbędne do wprowadzenia do swojej oferty wyrobów sygnowanych marką GORE-TEX® oraz WINDSTOPPER®.

Czytaj dalej

Sponsorujemy RMF Marocco Challenge

Rajd RFM Marocco Challenge 2011 to 7 dni zmagań z nieprzewidywalną pustynią, 2,5 tys. kilometrów morderczych szlaków, 50 załóg - tak w skrócie będzie wyglądać tegoroczna edycja. Lubawa SA oraz Litex Promo wspierają w rajdzie RFM Marocco Challenge 2011 Piotra Zeszutę, który startuje w rajdzie na quadzie.

Czytaj dalej

Święto komandosów z Lublińca

Komandosi z Lublińca uroczyście obchodzili osiemnastą rocznicę powstania swojej jednostki. 1 Pułk Specjalny Komandosów kilka dni wcześniej zmienił nazwę na Jednostkę Wojskową Komandosów. Jak zapowiedział dowódca jednostki, płk Ryszard Pietras, komandosi będą kontynuować swoje tradycje i rozwijać zdolności bojowe.

Czytaj dalej

Lubawa na zawodach Paramedyk 2011

Czwarta edycja zawodów Paramedyk 2011 zgromadziły w Gdańsku 15 zespołów z Polski i Ukrainy. W zawodach biorą udział policjanci z pododdziałów antyterrorystycznych i realizacyjnych, zespoły bojowe straży granicznej, straży więziennej, realizacja inspektoratu skarbowego, ale także zespoły paramedyczne z 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina, 15 Brygady Zmechanizowanej z Giżycka, Centrum Wsparcia teleinformatycznego MW i żandarmi z OSŻW z Warszawy.

Czytaj dalej