2010

W TVN CNBC o planach Lubawy

Prezes Lubawy SA nieoficjalnie zapowiedział prognozy obrotów spółki na rok 2011. Nakreślił także działania po Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, które odbędzie się pod koniec stycznia, a także kierunki rozwoju grupy Lubawy po przyłączeniu Mirandy i Effect Systemu oraz zakupie Litexu. Kierunki rozwoju grupy przewidują aktywną działalność w ramach przygotowań do Euro 2012.

Czytaj dalej

Bezpieczne odśnieżanie dachów

Tragiczne zawalenie się hali wystawowej w Katowicach nauczyło większej pokory i przewidywania potencjalnych skutków, jakie niesie zalegający na dachach śnieg. Należy pamiętać, iż metr sześcienny śnieżnego puchu waży około 200 kg, śniegu mokrego – już 800 kg a topniejący nawet ponad 900 kg.

Czytaj dalej

GROM, Formoza, Lubliniec…

Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie wzbogaciło się o nową wystawę tematyczną poświęconą polskim siłom specjalnym. 17 listopada 2010 nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy „Zanim uderzył GROM” opowiadającej historię 90 lat istnienia i działań polskich jednostek specjalnych.

Czytaj dalej

11 listopada w Warszawie

„Z tym zdawaniem egzaminu z walki o niepodległą Polskę to nie taka prosta sprawa. Ten egzamin zdaje się wielokrotnie, zdaje się go przez całe życie." Józef Piłsudski

Czytaj dalej

Lubawa ustaliła cenę za Litex

W wyniku negocjacji pomiędzy zarządem spółki Lubawa SA, a Stanisławem Litwinem ustalono cenę zakupu przedsiębiorstwa Litex w wysokości 15 mln złotych.

Czytaj dalej

CNBC rekomenduje Lubawę

W programie „Rynki dla Opornych” biznesowej telewizji TVN CNBC Lubawa została rekomendowana jako jedna z najciekawszych obecnie inwestycji giełdowych dla inwestorów. Głównie z powodu ciekawego port folio produktowego ale także z powodu najbliższych zmian strukturalnych, które przewidują przejęcie trzech firm Litex Group.

Czytaj dalej

Lubawa przejmie Mirandę, Effect System oraz Litex

Zakres listu intencyjnego z 26 maja 2010 dotyczący przejęcia przez Lubawę spółek Miranda i Effect System został rozszerzony. Lubawa zamierza zakupić także firmę Litex. Negocjacje ze Stanisławem Litwinem, właścicielem trzech firm grupy Litex, powinny się zakończyć do 10 grudnia 2010. Po przejęciu trzech spółek grupa Lubawy będzie miała około 250 mln rocznych obrotów.

Czytaj dalej

Dni Przemysłu 2010 i wystąpienia ministra Marcina Idzika

Podczas konferencji Dni Przemysłu 2010, którą po raz trzeci organizuje pion zakupów i modernizacji armii Ministerstwa Obrony Narodowej, spółka Lubawa pokazała swoje wyroby w ramach wystawy oraz zaprezentowała nowe spojrzenie na problematykę opancerzenia i ochrony balistycznej w oparciu o polietyleny i ceramikę SiC w trakcie sesji panelowej poświęconej wojskom lądowym i siłom specjalnym.

Czytaj dalej

Kombinezony do pracy i akcji ratowniczych

Nowoczesne i funkcjonalne kombinezony oraz wyspecjalizowana odzież ochronna ma zastosowanie w coraz to nowych dziedzinach życia oraz wypadkach likwidacji lub zapobiegania stanach kryzysowym, a także sytuacjom zagrożenia bezpieczeństwa publicznego.

Czytaj dalej