Skip to main content

Centrum prasowe

Aktualności

LUBAWA S.A. współautorem publikacji „Przewodnik CSR po bezpiecznym i zrównoważonym środowisku pracy”

Firmy społecznie odpowiedzialne i stawiające na długookresową perspektywę rozwoju podejmują działania służące dobrostanowi, zdrowiu i bezpieczeństwu pracowników. Wdrażając te wartości we własnej praktyce biznesowej, Lubawa S.A. włączyła się w działania promujące upowszechnianie odpowiedzialnych polityk pracowniczych na polskim rynku.

W dniu dzisiejszym mamy przyjemność oddać w Państwa ręce publikację pt. „Przewodnik CSR po bezpiecznym i zrównoważonym środowisku pracy”, do którego wkład w postaci opisu dobrych praktyk wniosła Lubawa S.A.. Przewodnik powstał pod auspicjami Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw – organu pomocniczego Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej. Publikacja została przygotowana przez interdyscyplinarny zespół ekspertów i praktyków, w tym przedstawicieli administracji publicznej, związków zawodowych, firm i organizacji je zrzeszających, organizacji pozarządowych oraz świata nauki. Koordynatorem prac było Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych.

„Przewodnik CSR..” podpowiada, jakie inwestycje mogą poczynić firmy w takich obszarach jak: zatrudnienie i stosunki pracy, ochrona socjalna, dialog społeczny, szkolenia, a także bezpieczeństwo i higiena pracy, aby wzmacniać środowisko pracy, czyniąc je bardziej bezpiecznym i zrównoważonym.

W publikacji wskazujemy i zachęcamy do inwestycji, które budują i rozwijają właściwe relacje pracownicze, zwiększają bezpieczeństwo i higienę pracy oraz wspierającą równowagę w obszarze praca-życie, podnosząc jakość pracy i zadowolenie pracowników. Dzięki takiej postawie firmy zyskują przewagę konkurencyjną na rynku, łatwiej zdobywają i utrzymują zaangażowanych pracowników, ograniczają koszty wypadków przy pracy i absencji, a ponadto umiejętnie dostosowują się do trendów demograficznych i zmian na rynku pracy, a także zmieniających się oczekiwań pracowników.

Dobre praktyki stosowane przez Lubawa S.A., zostały wyróżnione w bazie dobrych praktyk „Przewodnika CSR…”. Cieszymy się, iż będą mogły stanowić inspirację dla innych przedsiębiorstw zaineresowanych rozwojem odpowiedzialnych polityk pracowniczych i tworzeniem przyjaznych miejsc pracy.

Zachęcamy do lektury i upowszechniania podręcznika.

Publikacja jest dostępna na stronie/stronach: upowszechniania podręcznika.

Przewodnik CSR po bezpiecznym i zrównoważonym środowisku pracy
Przewodnik CSR po bezpiecznym i zrównoważonym środowisku pracy – Przykłady praktyk – Tabela A
Przewodnik CSR po bezpiecznym i zrównoważonym środowisku pracy – Lista kontrolna – Tabela B

Kontakt

tel.: +48 62 737 5777
fax: +48 62 737 5708
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lubawa S.A. ul. Staroprzygodzka 117, 63-400 Ostrów Wielkopolski, NIP 744-00-04-276, REGON 510349127, KRS 0000065741, Prowadzony przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto I Wilda W Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy wynosi 30.054.000 zł i został w całości opłacony, BDO 000010404