Centrum prasowe

Aktualności

Lubawa S.A. na XXVIII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego MSPO

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO, która odbyła się w dniach 8-10.09.2020 r. w Kielcach, ponownie była idealnym miejscem dla Lubawa S.A. do zaprezentowania swojej oferty z zakresu ochrony indywidualnej, zbiorowej oraz kamuflażu i pozoracji.


Nowością Lubawa S.A., przedstawioną podczas Salonu, była Kabina Izolacyjna z apreturą centrali filtrująco-wentylacyjnej do zastosowań biomedycznych, która jest dedykowana do wydzielania zamkniętej przestrzeni dla pacjentów zarażonych wirusem SARS-COV-2 / objętych kwarantanną. Kabina przeznaczona jest do bezpośredniego obsługiwania przez personel medyczny. Modułowość Kabiny Izolacyjnej umożliwia jej sprawne użytkowanie we wszelkich obiektach użyteczności publicznej, w których zachodzi konieczność wydzielenia strefy izolacyjnej. To innowacyjne rozwiązanie zostało opracowane we współpracy z Nederman Polska Sp. z o.o.

Uwagę odwiedzających stoisko przykuł Namiot Pneumatyczny Linii NP-M, który dzięki konstrukcji opartej na pneumatycznym stelażu jest gotowy do użycia w ciągu kilku minut. Szybkość i łatwość rozstawienia sprawiają, że namioty te są idealne jako centra dowodzenia, schroniska i posterunki medyczne w akcjach ratunkowych, a podczas obecnej pandemii służą szpitalom m.in. jako miejsca wstępnej selekcji zakażonych oraz poczekalnie.

Spółka zaprezentowała również kompleksowe rozwiązania dla zakwaterowania użytkowników w warunkach polowych, w różnych warunkach terenowych i klimatycznych – są to Baza Pneumatyczna WS (NP-38 WS) oraz Baza Stelażowa WS (NS-26).

Szeroką ofertę Lubawa S.A. przedstawiła w kategorii ochrony indywidualnej. Prezentowane produkty były dedykowane zarówno dla służby wojskowej, jak i innych służb mundurowych, a także do użytku cywilnego. Godną uwagi jest Kamizelka Kuloodporna Zintegrowana GSR 19, przeznaczona dla jednostek specjalnych policji oraz innych uzbrojonych formacji mundurowych. Poszycie pozwala na montaż (w systemie MOLLE/PALS) dowolnej ilości ładownic oraz kieszeni funkcyjnych w wybranym przez użytkownika rozmieszczeniu. Zwiedzający byli również zainteresowani nową wersją Plecaka Patrolowego PPWS Tajfun-37 Wersja 2.0, który w porównaniu do poprzednika posiada zmieniony, innowacyjny na polskim i światowym rynku stelaż i system nośny, niwelujący obciążenie z ramion na biodra.

Makieta pneumatyczna KTO Rosomak oraz Wielozakresowe Systemy Maskujące stanowiły interesującą ofertę z zakresu kamuflażu i pozoracji.

Lubawa S.A. miała przyjemność gościć na swoim stoisku wiele zagranicznych delegacji, a także przedstawicieli władz i środowiska politycznego, m.in. Prezydenta Kielc Bogdana Wente, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego oraz Sekretarza Stanu Piotra Wawrzyka.

Dziękujemy za zainteresowanie się naszą ofertą i zapraszamy do zapoznania się z krótką fotorelacją z wydarzenia.Kontakt

tel.: +48 62 737 5777
fax: +48 62 737 5708
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lubawa S.A. ul. Staroprzygodzka 117, 63-400 Ostrów Wielkopolski, NIP 744-00-04-276, REGON 510349127, KRS 0000065741, Prowadzony przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto I Wilda W Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy wynosi 30.054.000 zł i został w całości opłacony, BDO 000010404