Centrum prasowe

Aktualności

Lubawa S.A. podczas XXVII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego

Podczas tegorocznej edycji targów MSPO odbywających się w dniach 03-06.09.2019 r. w Kielcach, Lubawa S.A. po raz kolejny miała szansę zaprezentować swoją ofertę w kategoriach ochrony indywidualnej i zbiorowej, a także kamuflażu i pozoracji.


W zakresie ochrony indywidualnej zaprezentowano szeroką gamę kamizelek kulo- i nożoodpornych dedykowanych służbom mundurowym, a także przeznaczonym do użytku cywilnego. Pokazano również produkty dedykowane ochronie przeciwwybuchowej (EOD) w postaci dwóch kombinezonów podchodzeniowych: Olimpia oraz Lekkiego Kombinezonu Odłamkoodpornego-Trudnopalnego. Oba kombinezony zostały zaprojektowane i stworzone z myślą o bezpieczeństwie i komforcie użytkownika. Podczas tej edycji MSPO na stoisku Lubawa S.A. można było zapoznać się również z inną nowością, jaką jest Indywidualny Ekran Maskujący, opracowany przy współpracy z Wojskowym Instytutem Techniki Inżynieryjnej. To innowacyjne rozwiązanie zapewnia maskowanie optyczne nawet w dwóch różnych rodzajach terenu – dzięki zastosowaniu dwustronnego zadruku, a także redukcję promieniowania termalnego czy maskowanie przed systemami noktowizyjnymi. Produkt ten, zgłoszony do konkursu Defender, zapewnia wysoki komfort użytkowania dzięki zaawansowanym apreturom i zastosowanym w nim technologiom. Uzupełnieniem tej kategorii były produkty z grupy BHP i Ratownictwa, takie jak Strój do Pracy w Wodzie, Łódź Jednoosobowa oraz Pneumatyczna Kamizelka Ratunkowa KR.

W kategorii ochrony zbiorowej goście mieli okazje zobaczyć wyróżniony nagrodą Defender w 2017 roku mobilny wielkogabarytowy Hangar KT–Shelter M5, który jednocześnie pełnił rolę zadaszenia stoiska Spółki Lubawa. Pokazano również Szybkorozstawialny Namiot Stelażowy NS-26 oraz Pneumatyczny Namiot NP-38/M.

Na stoisku zaprezentowano również lekką siatkę zabezpieczającą przed pociskami RPG oraz cieszący się sporym uznaniem Plecak Patrolowy PPWS Tajfun-37, który zapewnia większy zakres ruchu ramion, pozwalając na bezproblemowe złożenie się do strzału zarówno z bronią krótka, jak i długą.

Oferta kamuflażu i pozoracji pokazana została poprzez Pneumatyczną Makietę Pojazdu KTO Rosomak, pozorująca rzeczywisty odpowiednik w zakresie widzialnym, radiolokacyjnym oraz termalnym. Dopełnieniem oferty spółki Lubawa w kategorii kamuflażu była ekspozycja siatek maskujących produkowanych przez Spółkę Miranda wchodzącą w skład Grupy Lubawa.

Ważnym wydarzeniem, które towarzyszyło uczestnictwu w targach było oficjalne podpisanie przez Miranda Spółka z o.o. oraz Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej, wieloletniego kontraktu na dostawę siatek maskujących Berberys. Kolejnym ważnym momentem dla Spółki Lubawa było wyróżnienie Nagrodą Specjalną Ministra Przedsiębiorczości i Technologii dla Najlepszego Eksportera Uzbrojenia.

Na stoisku Lubawa S.A. miała przyjemność gościć m.in. Prezydenta RP Andrzeja Dudę, Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, Szefa Sztabu Generalnego WP generała broni Rajmunda Andrzejczaka, Szefa KPRM Michała Dworczyka oraz profesora Huberta Królikowskiego - dyrektora Departamentu Analiz Obronnych przy Kancelarii Premiera Rady Ministrów.

Dziękujemy za obecność na naszym stoisku i zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia.

Lubawa S.A. podczas XXVII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego

Lubawa S.A. podczas XXVII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego

Lubawa S.A. podczas XXVII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego

Lubawa S.A. podczas XXVII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego

Kontakt

tel.: +48 62 737 5777
fax: +48 62 737 5708
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lubawa S.A. ul. Staroprzygodzka 117, 63-400 Ostrów Wielkopolski, NIP 744-00-04-276, REGON 510349127, KRS 0000065741, Prowadzony przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto I Wilda W Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy wynosi 30.054.000 zł i został w całości opłacony, BDO 000010404