Centrum prasowe

Aktualności

Polscy Strażacy w Szwecji ze sprzętem Lubawa S.A.

Cały świat obiegła informacja o kryzysowej sytuacji panującej w Szwedzkich lasach.

W ramach akcji wsparcia lokalnych służb przy walce z żywiołem, z Polski do Szwecji wyruszyło 139 strażaków i 44 wozy strażackie, przeznaczone do akcji gaśniczych. Do akcji włączyły się aż dwa moduły specjalistyczne do walki z pożarami lasów – GFFFV Poland, z województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Oprócz nowoczesnego ciężkiego sprzętu naszych strażaków, wyposażeni są oni również w produkty z zakresu ochrony indywidualnej i zbiorowej. Miasteczko polowe polskiej grupy, która wyruszyła do Szwecji bazuje w dużej mierze na produktach Lubawa S.A.

Namioty ratownicze z serii NP, produkowane przez Lubawę, stworzone zostały właśnie z myślą o ratownictwie i ochronie. Konstrukcja oparta jest na stelażu pneumatycznym, tym samym przystosowana jest do rozstawiania w warunkach polowych - w szczególności trudnych terenach i klimatach, w tym także przy dużej wilgotności powietrza i dużym nasłonecznieniu. Zakres temperatur zewnętrznych do jakich przystosowane są namioty to od -30°C do +55°C. Warunki panujące na miejscu akcji z pewnością poddadzą sprzęt bezprecedensowej próbie wytrzymałości i sprawności.

Działania prowadzone przez polskich strażaków są bardzo wymagające. Wymaganiom tym muszą sprostać nie tylko ratownicy obecni na miejscu, lecz również ich wyposażenie. Jesteśmy pełni nadziei, że sprzęt Lubawy, który jest w ich posiadaniu spełni wszelkie oczekiwania i pozwoli ratownikom przeprowadzić akcję w bezpieczny i skuteczny sposób.

W imieniu całej Grupy Kapitałowej Lubawa, życzymy naszym strażakom wytrwałości, odwagi i szybkiego powrotu do kraju.

Autorzy zdjęć: st. kpt. Michał Krysiak KW PSP Szczecin / mł. bryg. Tomasz Grelak KW PSP Poznań.

Lubawa Sa Psp Swe 1
Lubawa Sa Psp Swe 2
Lubawa Sa Psp Swe 3

Kontakt

tel.: +48 62 737 5777
fax: +48 62 737 5708
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lubawa S.A. ul. Staroprzygodzka 117, 63-400 Ostrów Wielkopolski, NIP 744-00-04-276, REGON 510349127, KRS 0000065741, Prowadzony przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto I Wilda W Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy wynosi 30.054.000 zł i został w całości opłacony, BDO 000010404