Skip to main content

Centrum prasowe

Aktualności

Lubawa S.A. na VII edycji Firefighter Combat Challenge

VII edycja zawodów Firefighter Combat Challenge już za nami. Wydarzenie w którym wzięło udział blisko 300 strażaków z całego świata, odbyły się w Szczecinie w dniach 11-12 sierpnia bieżącego roku.

Po raz siódmy mogliśmy oglądać rywalizację pomiędzy najwytrwalszymi strażakami w dyscyplinie indywidualnej oraz drużynowej. Na uwagę oraz podziw zasługuje również przystąpienie do konkurencji aż 15 kobiet. FCC to bardzo wymagające zawody, w których siła, szybkość i wytrwałość są decydującymi czynnikami na drodze do zwycięstwa. Lubawa S.A. miała zaszczyt wystąpić jako jedna z głównych firm wspierających zawody. Nasze mobilne, szybkorozstawialne namioty po raz kolejny przyczyniły się do udogodnienia pobytu uczestnikom zawodów na szczecińskim nabrzeżu. Wydarzenie zostało również objęte patronatem Komendanta Głównego Straży Pożarnej gen. bryg. Leszka Suskiego, Wojewody Zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego oraz Prezydenta Miasta Szczecina Piotra Krzystka.

W trakcie zawodów uczestnicy mieli za zadanie wykonanie szeregu wyczerpujących zadań, m.in. wniesienie 19-kilogramowego węża strażackiego na szczyt 12-metrowej wieży, czy też przesunięcie 72,5 kilogramowej sztaby za pomocą młota – a to wszystko w pełnym rynsztunku bojowym!

Zgodnie z tradycją, zadbano również o atrakcje dla najmłodszych. Specjalnie przygotowane tory, na których dzieci mogły spróbować swych sił w dostosowanych do tego konkurencjach oraz kombinezony strażackie adekwatne do wieku, to tylko niektóre z punktów obszernego programu zawodów.

Zawody tego typu zainicjowane zostały ponad 20 lat temu w Stanach Zjednoczonych, w celu odzwierciedlenia rzeczywistych czynności wykonywanych w zawodzie strażaka. Właśnie to odpowiada za widowiskowy i dynamiczny przebieg imprezy. Imprezy, która z racji swego profilu, jest niezwykle istotna dla Lubawy.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia!

FOT: TOMASZ KOWALEWSKIKontakt

tel.: +48 62 737 5777
fax: +48 62 737 5708
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lubawa S.A. ul. Staroprzygodzka 117, 63-400 Ostrów Wielkopolski, NIP 744-00-04-276, REGON 510349127, KRS 0000065741, Prowadzony przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto I Wilda W Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy wynosi 30.054.000 zł i został w całości opłacony, BDO 000010404