Skip to main content

Centrum prasowe

Aktualności

Lubawa S.A. na 25. Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego

XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego po raz kolejny okazał się doskonałym miejscem do prezentacji najnowocześniejszych technologii i produktów w zakresie uzbrojenia i techniki wojskowej.

W dniach od 5 do 8 września na Targach Kielce, spółka Lubawa S.A. przedstawiła najnowszą ofertę, podzieloną na 4 segmenty tematyczne: ochrona indywidualna, ochrona morska i pojazdów, oraz wyposażenie śmigłowców.

Podczas jubileuszowej edycji targów MSPO, spółka Lubawa zaprezentowała swoją ofertę produktową na największym jak dotąd stoisku zewnętrznym. Całość ekspozycji zlokalizowana była w mobilnym wielkogabarytowym hangarze M5, produkowanym przy współpracy z fińską spółką KT-Shelter, który został wyróżniony statuetką za pierwsze miejsce w kategorii sprzętu zabezpieczenia logistycznego konkursu Defender. Podczas trwania targów Grupa Lubawa miała przyjemność gościć wiele zagranicznych delegacji, a także przedstawicieli władz i środowiska politycznego, w tym Ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, oraz jego zastępców, Pana Ministra Tomasza Szatkowskiego i Pana Ministra Bartosza Kownackiego. Do nagrody Defender zgłoszona została również kamizelka RECCON M2018, zmodyfikowana wersja kamizelki KWS 09 RECCON, adresowanej do sił specjalnych, z licznymi udogodnieniami w zakresie opcji konfiguracyjnych.

Godnym uwagi jest również projekt MODPANC, mający na celu stworzenie dodatkowego modularnego opancerzenia dla transporterów i pojazdów gąsienicowych. Konsorcjum w którego skład wchodzi Lubawa S.A. wykazało się innowacyjnością i w oparciu o swe doświadczenia i wiedzę, stworzyło demonstratory systemów osłony balistycznej, wyróżniające się na tle krajowej, a także światowej konkurencji. Demonstratory, które można było podziwiać w trakcie trwania targów na stoisku Lubawa S.A.

Wraz z wieloma partnerami i spółkami współpracującymi w ramach struktury Lubawa Group ponownie przygotowane zostały liczne premiery produktowe. Sporym zainteresowaniem cieszyły się kamizelki kulo- oraz nożo-odporne, jak i pneumatyczna makieta pojazdu Rosomak, wystawiona obok swego rzeczywistego odpowiednika. Uwagę zwiedzających przykuła również prezentacja zbiorników paliwowych do śmigłowca MI-24, z rozwiązaniami minimalizującymi wyciek paliwa po przestrzeleniu. Wśród pozostałych nowości znalazły się też namioty opracowane przez partnerską spółkę HDT ze Stanów Zjednoczonych, dostarczającą namioty dla Amerykańskiej armii.

W kategorii ochrony pojazdów swoją ofertę siatek maskujących Berberys oraz tkanin kamuflażowych i technicznych pokazała spółka Miranda. Równie istotnym produktem Lubawy podczas MSPO był system kamuflażu mobilnego dla czołgu Leopard 2A5, zaprezentowany przez Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne z Poznania. W zakresie zabezpieczeń balistycznych, przedstawione zostały systemy ochrony pasywnej i aktywnej, dostarczane przez firmy TenCate i Mikanit. Serdecznie dziękujemy za Państwa obecność na naszym stoisku i zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wydarzenia.1
DSC 0063
DSC 0078
DSC 0118
DSC 0119
DSC 1418
DSC 1514


Kontakt

tel.: +48 62 737 5777
fax: +48 62 737 5708
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lubawa S.A. ul. Staroprzygodzka 117, 63-400 Ostrów Wielkopolski, NIP 744-00-04-276, REGON 510349127, KRS 0000065741, Prowadzony przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto I Wilda W Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy wynosi 30.054.000 zł i został w całości opłacony, BDO 000010404