• Teaser
 • Teaser
 • Teaser

KAMIZELKA RECCON – M2018

Propozycja modyfikacji kamizelki kuloodporna KWS 09 RECCON stosowanej od 2010 roku przez Wojska Specjalne.

- kamizelka zaprojektowana z myślą o żołnierzach i funkcjonariuszach pododdziałów specjalnych;
- kamizelka wyposażona jest w system modułowy. Modułowość poszczególnych elementów kamizelki oraz system taśm nośnych, umożliwia dostosowanie kamizelki do indywidualnych potrzeb oraz rodzaju stosowanego wyposażenia.
- system szybkiego wypięcia Quick Release (ok. 1,5 sek.) umożliwiający błyskawiczne pozbycie się kamizelki w sytuacjach awaryjnych takich jak wpadnięcie do wody itd.;
- możliwość szybkiego zdjęcia i założenia z powrotem kamizelki przy pomocy rozpięcia boku i ramienia kamizelki co umożliwia udzielenie pierwszej pomocy zgodnie z procedurą TCCC;
- system montażu kieszeni funkcyjnych i akcesoriów MOLLE/PALS;
- kamizelka RECCON-M 2018 to cztery kamizelki w jednej co umożliwia konfigurację w zależności od zadania:
- prosty plate carrier na dwie płyty balistyczne,
- plate carrier czterech płyt balistycznych (przód, tył, dwa boki) np. klasy K5B (wg. PN-V-87000:2011r),
- lekka zintegrowana kamizelka kuloodporna z miękkim pakietem balistycznym,
- kompletna zintegrowana kamizelka kuloodporna z podstawowym i dodatkowym pakietem balistycznym;
- ergonomia użytkowania realizowana między innymi poprzez regulację położenia wkładów balistycznych, przeniesienie części ciężaru na biodra czy system regulacji przy użyciu elastycznych pasów; kamizelka bardzo dobrze współpracuje z plecakami, kolbą broni, itp.
- w stosunku do wersji pierwotnej poszycie kamizelki zostało odchudzone o ok. 1 kg;
- szeroka gama akcesoriów i elementów dodatkowych (ochrona podbrzusza, kołnierz, ochrona ramion);
- niska waga np. kamizelka w klasie ochrony IIIA wg NIJ 0101.04 w rozm. L to jedyne 5 kg;
- dostępna w różnych kolorach i kamuflażach, a także w wersji trudnopalnej;
- kamizelka przeznaczona jest do całorocznego użytkowania w każdych warunkach atmosferycznych, zapewnia stałość parametrów ochronnych i użytkowych w zakresie temperatur od -40°C do +50ºC.
 • pobierz katalog
 • zapytaj eksperta
  • MODEL M5
   KT SHELTER

   Mobilny hangar przeznaczony dla osłony śmigłowców oraz samolotów myśliwskich lub dużych pojazdów. Hangary M5 używane są przez fi ńskie siły obronne w celu ochrony i umożliwienia konserwacji samolotów myśliwskich F18-Hornet oraz śmigłowców NH-90.

  • RECCON – M2018
   kamizelka kuloodporna

   Zmodyfikowana wersja kamizelki kuloodpornej KWS 09 RECCON stosowanej od 2010 roku przez Wojska Specjalne. Kamizelka zaprojektowana z myślą o żołnierzach i funkcjonariuszach pododdziałów specjalnych.

  • AMP-1 TP
   Hełm

   Pierwszy i najlżejszy hełm kompozytowy z certyfikacją VPAM na świecie. Technologia unikalnej i specjalistycznej szyny bocznej zapewniająca ochronność o modułowej skalowalności.

  • Pełnomorska
   tratwa ratunkowa 10-osobowa

   Pełnomorska pneumatyczna tratwa ratunkowa zrzutowa z wyposażeniem, przeznaczona do ratowania ludzi w sytuacjach zagrożenia życia na morzu. Zwiększona sygnatura optyczna, termalna i radiolokacyjna dzięki zastosowaniu specjalnej tkaniny gumowanej podnosi możliwość wykrycia tratwy przez morskie służby ratownicze oraz zwiększają szanse przeżycia rozbitków.