Lubawa podpisała kontrakt na dostawę szpitali polowych

Lubawa podpisała kontrakt na dostawę szpitali polowych

W wyniku kolejnego wygranego postępowania przetargowego, Lubawa S.A. zrealizuje dostawę placówek medycznych na rzecz Wojskowego Ośrodka Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie.


Zamówienie składa się z części gwarantowanej i opcjonalnej – każda w wysokości 3,8 mln zł brutto. Łączna wartość kontraktu to 7,6 mln zł brutto.

Polowe placówki zabezpieczenia medycznego są obiektami służącymi do podtrzymywania funkcji życiowych żołnierzy rannych na polu walki. Konstrukcja placówki oparta jest na namiocie stelażowym, odpowiadającym warunkom ratownictwa. W skład wyposażenia szpitala polowego wchodzą m. in. agregat, nagrzewnica, zasobniki, a także oprzyrządowanie medyczne. Elementem oferowanych przez Lubawę szpitali polowych są również przyczepy transportowe, zapewniające mobilność zestawu po złożeniu.

Dostawy na rzecz Wojskowego Ośrodka w Celestynowie realizowane będą do 30 listopada br. W planach Lubawy S.A. jest dalsza promocja i sprzedaż placówek zabezpieczenia medycznego w Polsce oraz na rynkach zagranicznych.